Як піти у декрет отримавши допомогу?

07 марта 2011, 12:42 | Здоровье
Як піти у декрет отримавши допомогу?
фото c Dytyna.info

Оскільки тема ця досить велика, ми вирішили розбити її на три частини: декретна відпустка, виплата при народженні дитини та допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Розібратися у всіх тонкощах нарахування допомоги по вагітності та пологах нам допомогла начальник відділу грошових виплат та компенсацій Управління праці та соціального захисту населення Тетяна Ігнатенко.

Хто може розраховувати на допомогу по вагітності та пологах?

На таку допомогу можуть розраховувати не тільки працюючі жінки, а й безробітні, а також студентки та підприємці. Відпустка по вагітності та пологах є одним із видів соціальних відпусток. Вона надається жінкам на підставі медичного висновку і обов'язково оплачується.

Відпустка по вагітності та пологах встановлена в таких межах: 70 днів до пологів і 56 днів після них. Вона збільшується у разі ускладнених пологів або народження більше однієї дитини.

Якщо період декретної відпустки збігається з відпусткою по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років, жінка отримує два види допомоги: допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років.

Як нараховуються декретні працюючим жінкам?

Якщо жінка працює офіційно за трудовим договором і за неї виплачуються страхові внески, то сума допомоги вираховується так: середній денний заробіток за останні шість місяців роботи множиться на кількість робочих днів, які припадають на період декретної відпустки.

Оплата декретної відпустки проводиться за місцем роботи жінки. Для отримання допомоги потрібно принести до відділу кадрів заяву і лист непрацездатності (лікарняний), який видається на 30-му тижні вагітності і свідчить про початок декретної відпустки.

Жінка отримує декретні в повному обсязі, незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів. Роботодавець виплачує допомогу єдиною сумою в найближчий термін, установлений для виплати зарплати. Ці витрати потім компенсуються підприємству з державного Фонду соціального страхування.

Якщо жінка, отримавши лікарняний, не йде в декретну відпустку, а хоче працювати далі і отримувати зарплату, то допомога по вагітності та пологах їй надаватися не буде. Чинним законодавством не передбачена одночасна виплата зарплати та допомоги по вагітності та пологах за один і той же період.

Виплата допомоги здійснюється тільки за дні фактичного декретної відпустки. При цьому перенесення декретної відпустки за межі терміну, зазначеного в лікарняному листі, не допускається.

Підприємцям, які працюють на єдиному податку, декретна відпустка оплачується з Фонду соціального страхування з тимчасової непрацездатності. А от підприємці, які оформили фіксований податок, прирівнюються до безробітних, тому за виплатою допомоги звертаються до УП і СЗН. І в тому, і в іншому випадку закривати підприємництво не треба.

Куди повинні звертатися непрацюючі жінки?

Право на допомогу по вагітності та пологах мають і безробітні жінки. Вони можуть бути зареєстровані в ЦЗ, а можуть і не стояти на обліку. Різниця полягає тільки в сумі виплати та документах, які необхідно надати до Управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Безробітним, зареєстрованим у Центрі зайнятості, нараховується 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю. Отримавши лікарняний лист, жінка знімається з обліку в ЦЗ і надає документи в УП і СЗН.

Студентки отримують декретні в розмірі місячної стипендії. Ті, хто не отримує стипендію, за допомогою з вагітності та пологах звертаються до УП і СЗН за місцем проживання.

Непрацюючі жінки також оформляють допомогу в УП і СЗН. Непрацюючим жінкам, які не перебувають на обліку в Центрі зайнятості, нараховується 25% прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць (у 2009 році - 25% від 669 грн. З 1 листопада 2009 року - 25% від 744 грн. ).

Для отримання допомоги необхідно надати заяву, трудову книжку, лікарняний лист і довідку з Центру зайнятості про те, що ви не отримуєте в них допомогу з безробіття. Крім того, треба оформити банківську картку, на яку будуть перераховувати гроші. Рахунок на отримання соціальних виплат можна відкрити в будь-якому зручному банку, а копію договору та реквізити картки надати в УП і СЗН.

Добавка до декретної відпустки Якщо пологи виявилися складними (до таких відносять і кесарів розтин), або якщо жінка народила двійню, покладено 14 додаткових днів відпустки, а значить, і надбавка до виплат.

Для її отримання потрібно взяти відповідну довідку з лікарні і надати її в Управління праці та соціального захисту населення або за місцем роботи, звідки жінка йшла в декрет.

Трудові гарантії вагітним жінкам:

КЗпП забороняє відмовляти жінці у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов'язаних з вагітністю. Вагітним жінкам знижуються норми виробітку або вони переводяться на іншу роботу, яка легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою.

Забороняється залучати вагітних жінок до роботи в нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні, направляти у відрядження. Не можна звільняти вагітних жінок з ініціативи власника, а тільки з причини повної ліквідації підприємства. У такому випадку допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.

Обов'язкове працевлаштування вагітних жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору.

Источник: Dytyna.info
Постоянное место статьи: http://newsme.com.ua/tech/health/803962/

Последние новости:

Борини рад остаться в Ливерпуле Футбол, Сегодня, 21:41
Жителям Волновахи некуда бежать от войны Общество, Сегодня, 21:40
Минобороны передало МВД тяжелое вооружение – советник Авакова Политика, Сегодня, 21:36
Словакия гарантирует прокачку 6,4 млрд кубов газа в год Бизнес, Сегодня, 21:35
Шимкив обещает новую Администрацию Президента к ноябрю Украина, Сегодня, 21:41
СБУ предотвратила ряд терактов в Днепропетровской области Украина, Сегодня, 21:41
Ксения Собчак написала открытое письмо Никите Михалкову Шоу-биз и культура, Сегодня, 21:40
МЮ подписал 16-летнего ганца из Аякса Футбол, Сегодня, 21:31
Правила питания для женщин за 40: 7 правил Здоровье, Сегодня, 21:38
Воронцов призвал общественные организации объединиться для проведения демократических выборов Политика, Сегодня, 21:25
До полуночи вторника ЦИК ждет кандидатуры для включения в состав окружкомов Политика, Сегодня, 21:25
Украина и Россия пока не могут договориться о втором гуманитарном грузе Политика, Сегодня, 21:24
Санкции РФ негативно сказались на экономике Литвы Политика, Сегодня, 21:24
Как принимать ягоды годжи Здоровье, Сегодня, 21:32
Пираты карибского моря-5 снимут за деньги австралийцев Кино, Сегодня, 21:21
Причиненко продлил контракт с софийским ЦСКА Футбол, Сегодня, 21:06
Партия регионов защитила жителей Донбасса, имеющих долги за жилищно-коммунальные услуги Политика, Сегодня, 21:02
Дочь Робина Уильямса вернулась в Twitter Шоу-бизнес, Сегодня, 21:01
Халл Сити: Брюс чрезвычайно доволен трансферной работой Футбол, Сегодня, 20:58
В Европе создано новое ИТ-подразделение Технологии , Сегодня, 21:01

Список рубрик:

Украина
Россия
Мир
Бизнес
Шоу-биз и культура
Спорт
Политика
ЧП
Наука и здоровье
Общество